- Unique spiral adhesive stays on securely yet removes gently
- Soft fabric backing on pouch leaves skin cool and dry
Ostomy, Pouches
Assura® One-Piece Drainable Transparent Ileostomy Pouch, 10 Inch Length, 10 to 55 mm Stoma
$42.33
Ileostomy Pouch Assura® One-Piece System 10 Inch Length 10 to 55 mm Stoma Drainable Trim To Fit
| Weight | 0.51 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.7 × 7.4 × 2.4 in |
| Brand or Series | Assura® |
| Manufacturer | Coloplast |
| MPN | 12630 |
| Item UOM | BX |
| Qty per sell | 10/BX |
| Color | Transparent |
| Country of Origin | Hungary |
| Invoice Description | POUCH, ASSRA DRNBL N/CNVX TRNSP 10-55MM 10" (10/BX |






