- Contains additional super-absorbent polymer and cellulose fibers for increased absorbency
- Triple-tier moisture locking system delivers superior performance and leakage protection while promoting skin wellness and managing odor
- Odor shield helps guard against unpleasant scents
Adult Briefs & Diapers, Incontinence
Attends® Care Heavy Incontinence Brief, Extra Large
$12.23
Unisex Adult Incontinence Brief Attends® Care X-Large Disposable Moderate Absorbency
SKU: 842980_BG
Categories: Adult Briefs & Diapers, Incontinence
| Weight | 3.38 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.75 × 11 × 6.75 in |
| Brand or Series | Attends® Care |
| Manufacturer | Attends Healthcare Products |
| MPN | BRHC40 |
| Item UOM | BG |
| Qty per sell | 20/BG |
| Color | Beige |
| Country of Origin | United States |
| Invoice Description | BRIEF, CARE XLG (20/BG 3BG/CS)HBL 58"-63" XLG (20/ |









