- ½ Inch by 4 Inches
- White
- Sterile
Wound Care, Wound Closure
dynarex® Secure Strip™ Adhesive Wound Closure Strip, ½ by 4 Inches
$0.96
Skin Closure Strip Secure Strip™ 1/2 X 4 Inch Nonwoven Material Flexible Strip White
SKU: 811874_PK
Categories: Wound Care, Wound Closure
| Weight | 0.01 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4 × 2.2 × 0.1 in |
| Brand or Series | Secure Strip™ |
| Manufacturer | Dynarex |
| MPN | 3525 |
| Item UOM | PK |
| Qty per sell | 1/PK |
| Material | Nonwoven Material |
| Color | White |
| Country of Origin | China |
| Invoice Description | CLOSURE, WOUND STRIP STR 1/2X4" (6/PK 50PK/BX 4BX/CS) |









