- Manufactured from prime resins for superior quality
- Effortless bag dispensing from compact coreless interleaved rolls
- Source reducing product to promote environmental sensitivity
- Star Seal bottom allows even weight distribution and easy removal from receptacle
Household, Trash Bags & Receptacles
McKesson Light Duty Clear Trash Bags, 30 gal, 8 Mic
$38.31
Trash Bag McKesson 30 gal. Clear HDPE 8 Mic. 30 X 37 Inch Star Seal Bottom Coreless Roll
SKU: 1137636_CS
Categories: Household, Trash Bags & Receptacles
| Weight | 12.91 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.8 × 12.6 × 4.5 in |
| Brand or Series | McKesson |
| Manufacturer | McKesson Brand |
| MPN | S303708N |
| Item UOM | CS |
| Qty per sell | 500/CS |
| Material | HDPE |
| Country of Origin | United States |
| Invoice Description | LINER, CAN CLR 8MIC 30"X37" 20-30GL (500/CS) |





