- Each pad has three layers that work together to protect against leakage
- Quilted to a blended poly/rayon heavyweight soaker
- Knitted vinyl barrier
Incontinence, Underpads
Beck’s Classic Birdseye Underpad with Tuckable Flaps, 34 x 36 Inch
$163.64
Underpad with Tuckable Flaps Birdseye 34 X 36 Inch Reusable Polyester / Rayon Heavy Absorbency
SKU: 735071_DZ
Categories: Incontinence, Underpads
| Weight | 13.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 18.25 × 13 in |
| Brand or Series | Birdseye |
| Manufacturer | Beck's Classic |
| MPN | BV7136DSPB |
| Item UOM | DZ |
| Qty per sell | 12/DZ |
| Country of Origin | United States |
| Invoice Description | UNDERPAD, REUSE CTN FACE W/WNGS IND PK 34X36" |











