- Skin friendly adhesive
- No clips or clamps to lose
- Low-profile for discretion
- Odor filter in every pouch
- One-piece drainable system with 10 Inch length and flat, pre-cut barrier
Ostomy, Pouches
Assura® EasiClose™ One-Piece Drainable Clear, Opaque Ostomy Pouch, 10 Inch Length, 25 mm Stoma
$57.01
Filtered Ostomy Pouch Assura®Inspire One-Piece System 10 Inch Length 25 mm Stoma Drainable Flat, Pre-Cut
| Weight | 0.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 6 × 2.5 in |
| Brand or Series | Assura®Inspire |
| Manufacturer | Coloplast |
| MPN | 13844 |
| Item UOM | BX |
| Qty per sell | 10/BX |
| Material | Plastic |
| Color | Clear, Opaque |
| Country of Origin | Hungary |
| Invoice Description | POUCH, ASSURA EZCLS N/CNVX OPAQ 10 1/4" 1" (10/BX) |





