- Opaque standard drainable pouch
- Soft moisture-absorbent backing
- Secure locking system
“FlexTend™ Ostomy Barrier With Up to 1 Inch Stoma Opening” has been added to your cart. View cart
Ostomy, Pouches
Assura® One-Piece Drainable Opaque Colostomy Pouch, 9¾ Inch Length,
$32.67
Colostomy Pouch Assura® One-Piece System 9-3/4 Inch Length Drainable
| Weight | 0.47 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.25 × 5.6 × 2.2 in |
| Brand or Series | Assura® |
| Manufacturer | Coloplast |
| MPN | 12528 |
| Item UOM | BX |
| Qty per sell | 10/BX |
| Material | Vinyl |
| Color | Opaque |
| Country of Origin | Hungary |
| Invoice Description | POUCH, DRN ASSURA 2PC SM 10" 225CM (10/BX) |







