- Unique spiral adhesive stays on securely yet removes gently
- Soft fabric backing on pouch leaves skin cool and dry
- Rustle-free pouch material for ultimate in discretion
1-Piece, Ostomy
Assura® One-Piece Drainable Transparent Urostomy Pouch, 10¾ Inch Length, 3/8 to 2-1/8 Inch Stoma
$72.33
Urostomy Pouch Assura® One-Piece System 10-3/4 Inch Length 3/8 to 2-1/8 Inch Stoma Drainable Trim To Fit
| Weight | 0.37 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.25 × 5.8 × 2.45 in |
| Brand or Series | Assura® |
| Manufacturer | Coloplast |
| MPN | 5585 |
| Item UOM | BX |
| Qty per sell | 10/BX |
| Color | Transparent |
| Country of Origin | Hungary |
| Invoice Description | POUCH, UROSTOMY N/CONVEX 10 3/4" (10/BX) |







