- One-piece system
- 10¾ Inch length
- Convex, trim-to-fit barrier
- Transparent
- Unique spiral adhesive stays on securely yet removes gently
- Soft fabric backing on pouch leaves skin cool and dry
“ConvaTec® ActiveLife® Stoma Cap” has been added to your cart. View cart
Ostomy, Pouches
Assura® One-Piece Transparent Urostomy Pouch, 10¾ Inch Length, 15-43 mm Stoma
$98.50
Urostomy Pouch Assura® One-Piece System 10-3/4 Inch Length 15-43 mm Stoma Convex, Trim To Fit
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.12 × 6 × 2.12 in |
| Brand or Series | Assura® |
| Manufacturer | Coloplast |
| MPN | 12596 |
| Item UOM | BX |
| Qty per sell | 10/BX |
| Color | Transparent |
| Country of Origin | Hungary |
| Invoice Description | POUCH, UROSTOMY CONVEX 1.75" (10/CS) |





