- Unique spiral adhesive stays on securely yet removes gently
- Soft fabric backing on pouch leaves skin cool and dry
“Premier™ Flextend™ One-Piece Drainable Beige Filtered Ostomy Pouch, 12 Inch Length, 1¼ Inch Stoma” has been added to your cart. View cart
1-Piece, Ostomy
Assura® One-Piece Transparent Urostomy Pouch, 10¾ Inch Length, 25 mm Stoma
$98.50
Urostomy Pouch Assura® One-Piece System 10-3/4 Inch Length 25 mm Stoma Convex
| Weight | 0.86 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.1 × 8.9 × 2.8 in |
| Brand or Series | Assura® |
| Manufacturer | Coloplast |
| MPN | 12994 |
| Item UOM | BX |
| Qty per sell | 10/BX |
| Color | Transparent |
| Country of Origin | Hungary |
| Invoice Description | POUCH, UROSTOMY TRANSP 1" (10/BX) |





