- The 6-3/4 inch x 9 inch wipes kill a total of 51 microorganisms, including cold, flu, HIV-1, avian influenza A and hepatitis viruses
- They also kill the SARS-CoV-2 virus
- Clorox Healthcare® germicidal cleaner wipes get rid of bacteria and viruses in a maximum of three minutes
- They leave behind a chlorine scent that masks unpleasant odors
- Clorox Healthcare® bleach germicidal cleaner works on most surfaces and medical equipment
Cleaners & Deodorizers, Household
Clorox Healthcare Surface Disinfectant Cleaner, Chlorine Scent, Nonsterile, 6.75 X 9 Inch, Canister
$83.08
Clorox Healthcare® Surface Disinfectant Cleaner Premoistened Germicidal Manual Pull Wipe 70 Count Canister Chlorine Scent NonSterile
SKU: 687407_CS
Categories: Cleaners & Deodorizers, Household
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.75 × 9.2 × 9.3 in |
| Brand or Series | Clorox Healthcare® |
| Manufacturer | The Clorox Company |
| MPN | 35309 |
| Item UOM | CS |
| Qty per sell | 6/CS |
| Country of Origin | United States |
| Invoice Description | WIPE, GERMICIDAL CLOROX 6.75"XX9" 70/CT (6CT/CS) SALFLD |













