- Breathable nylon upperRocker sole
| Weight | 0.55 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 5 × 4 in |
| Brand or Series | Comforâ„¢ Lite |
| Manufacturer | Bird & Cronin |
| MPN | 8141053 |
| Item UOM | EA |
| Qty per sell | 1/EA |
| Material | Nylon |
| Color | Black |
| Invoice Description | BOOT, CAST LITE MED |
| Weight | 0.55 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 5 × 4 in |
| Brand or Series | Comforâ„¢ Lite |
| Manufacturer | Bird & Cronin |
| MPN | 8141053 |
| Item UOM | EA |
| Qty per sell | 1/EA |
| Material | Nylon |
| Color | Black |
| Invoice Description | BOOT, CAST LITE MED |
Discounted Prices
We strive to remain cheap and affordable to ensure patients get quality services.
Customer Satisfaction
We are committed to delivering quality and vitality to our customers always.
Speedy Shipment
You deserve a partner who can deliver timely orders to meet your daily commitments.
Have Questions?
Contact us. We are happy to speak with you and assist in answering any questions.