- Eakin cohesive seals can be molded to a variety of shapes to help prevent leakage around the stoma by acting as filler for uneven skin surfaces
“Hollister Urostomy Drain Tube Adapter” has been added to your cart. View cart
Ostomy, Ostomy Accessories
ConvaTec® Eakin Cohesive® Barrier Ring Seal
$6.51
Barrier Ring Seal Eakin Cohesive® 2 Inch, Small, Skin
SKU: 697218_EA
Categories: Ostomy, Ostomy Accessories
| Weight | 0.02 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.8 × 2.8 × 0.1 in |
| Brand or Series | Eakin Cohesive® |
| Manufacturer | ConvaTec |
| MPN | 839002 |
| Item UOM | EA |
| Qty per sell | 1/EA |
| Country of Origin | United Kingdom |
| Invoice Description | SEAL, COHESIVE 2" SM (20/BX) |


















