- 4 x 4 inches are overall dimensions
- 1-Piece Ostomy
- A multi-purpose skin barrier designed to help protect peristomal skin
- Gentle on skin and holds firmly to skin surface
“Premier™ One-Piece Drainable Transparent Urostomy Pouch, 9 Inch Length, 1-1/8 Inch Stoma” has been added to your cart. View cart
Ostomy, Ostomy Accessories
ConvaTec® Stomahesive® Colostomy Barrier
$42.58
Ostomy Wafer Stomahesive® Trim to Fit, Extended Wear Stomahesive® Adhesive Without Flange Universal System Hydrocolloid Without Opening 4 X 4 Inch
SKU: 43913_BX
Categories: Ostomy, Ostomy Accessories
| Weight | 0.35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.1 × 5.1 × 1.5 in |
| Brand or Series | Stomahesive® |
| Manufacturer | Convatec |
| MPN | 21712 |
| Item UOM | BX |
| Qty per sell | 5/BX |
| Country of Origin | Dominican Republic |
| Invoice Description | WAFER, SKIN 4"X4" (5/BX) |





