- A multi-purpose skin barrier designed to help protect peristomal skin
- Gentle on skin holds firmly to skin surface
- Nonsterile
“Natura® + Two-Piece Closed End Opaque Ostomy Pouch, 8 Inch Length” has been added to your cart. View cart
Ostomy, Ostomy Accessories
ConvaTec® Stomahesive® Skin Barrier
$18.80
Ostomy Wafer Stomahesive® Trim to Fit, Extended Wear Stomahesive® Adhesive Without Flange Universal System Hydrocolloid Without Opening 8 X 8 Inch
SKU: 47523_EA
Categories: Ostomy, Ostomy Accessories
| Weight | 0.21 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.1 × 2.4 × 2.4 in |
| Brand or Series | Stomahesive® |
| Manufacturer | Convatec |
| MPN | 21715 |
| Item UOM | EA |
| Qty per sell | 1/EA |
| Color | Beige |
| Country of Origin | Dominican Republic |
| Invoice Description | WAFER, SKIN 8"X8" (3/BX) |





