- 45 mm diameter
- One sided comfort panel
- Opaque
“FlexTend™ Ostomy Barrier With Up to 1 Inch Stoma Opening” has been added to your cart. View cart
Ostomy, Ostomy Accessories
ConvaTec® Sur-Fit Natura® Flange Cap
$56.36
Flange Cap Sur-Fit Natura® 45 mm Diameter, Opaque
SKU: 365791_BX
Categories: Ostomy, Ostomy Accessories
| Weight | 0.75 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.15 × 6.25 × 3.8 in |
| Brand or Series | Sur-Fit Natura® |
| Manufacturer | Convatec |
| MPN | 401909 |
| Item UOM | BX |
| Qty per sell | 25/BX |
| Country of Origin | Dominican Republic |
| Invoice Description | CAP, NATURA FLANGE 1 3/4" (25/BX) |





