- 4 ply
- Sterile 2s in peel-back package
- 3 x 4 inches
Cellulose, Wound Care, Wound Dressings
Curity™ Sterile Nonwoven Sponge, 3 x 4 Inch
$97.86
Nonwoven Sponge Curity™ Nonwoven Cellulose 4-Ply 3 X 4 Inch Rectangle Sterile
SKU: 688661_CS
Categories: Cellulose, Wound Care, Wound Dressings
| Weight | 11.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.6 × 20.8 × 18.6 in |
| Brand or Series | Curity™ |
| Manufacturer | Cardinal |
| MPN | 3157 |
| Item UOM | CS |
| Qty per sell | 600/CS |
| Material | Nonwoven Cellulose |
| Color | White |
| Country of Origin | China |
| Invoice Description | SPONGE, CVR 4"X3" STR 2'S (2/PK 25PK/TR 24TR/CS) KENDAL |












