| Weight | 6.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.4 × 8.4 × 6.8 in |
| Brand or Series | Delta-Lite® Plus |
| Manufacturer | BSN Medical |
| MPN | 7227201 |
| Item UOM | BX |
| Qty per sell | 10/BX |
| Material | Fiberglass / Resin |
| Color | White |
| Country of Origin | Mexico |
| Invoice Description | TAPE, CAST FIBERGLASS 4"X30" WHT (10/BX) |
Cast and Splint Bandages, Casting, Wound Care
Delta-Lite® Plus Cast Splint
$266.99
Cast Reinforcing Strips Delta-Lite® Plus 4 X 35 Inch Fiberglass / Resin White
SKU: 696765_BX
Categories: Cast and Splint Bandages, Casting, Wound Care





