- ½ Inch by 2¾ Inches
- White
“Advantage NonSterile Gauze Sponge, 4 x 4 Inch” has been added to your cart. View cart
Wound Care, Wound Closure
dynarex® Butterfly Wound Closure Strip, ½ by 2¾ Inches
$3.12
Skin Closure Strip Secure Strip™ 1/2 X 2-3/4 Inch Plastic Butterfly Closure White
SKU: 670176_BX
Categories: Wound Care, Wound Closure
| Weight | 0.15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4 × 4 × 1.45 in |
| Brand or Series | Secure Strip™ |
| Manufacturer | Dynarex |
| MPN | 3616 |
| Item UOM | BX |
| Qty per sell | 100/BX |
| Material | Plastic |
| Color | White |
| Country of Origin | China |
| Invoice Description | BANDAGE, BUTTERFLY 1/2"X2.75" (100/BX 24BX/CS) |



















