- Highly absorbent air-laid cellulose material
- Ideal for gentle patient care as well as general clean-ups
- Packed in convenient, easy-to-handle poly bags
“Colgate® Cavity Protection Toothpaste, 4 oz. Tube” has been added to your cart. View cart
Personal Care, Personal Wipes, Skin Care
dynarex® Disposable Washcloth, 10 x 13 Inch
$0.08
Washcloth Dynarex® 10 X 13 Inch White Disposable
SKU: 837502_EA
Categories: Personal Care, Personal Wipes, Skin Care
| Weight | 0.01 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.75 × 5 × 0.2 in |
| Brand or Series | Dynarex® |
| Manufacturer | Dynarex |
| MPN | 1315 |
| Item UOM | EA |
| Qty per sell | 1/EA |
| Material | Cellulose |
| Color | White |
| Country of Origin | China |
| Invoice Description | WASHCLOTH, DRY 10"X13" (50/BG 10BG/CS) |









