- Highly absorbent air-laid cellulose material
- Ideal for gentle patient care as well as general clean-ups
- Packed in convenient, easy-to-handle poly bags
“DermaCen® Antimicrobial Soap” has been added to your cart. View cart
Personal Care, Personal Wipes, Skin Care
dynarex® Disposable Washcloth, 12 x 13 Inch
$3.28
Washcloth Dynarex® 12 X 13 Inch White Disposable
SKU: 826636_PK
Categories: Personal Care, Personal Wipes, Skin Care
| Weight | 0.55 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.1 × 5.8 × 2.5 in |
| Brand or Series | Dynarex® |
| Manufacturer | Dynarex |
| MPN | 1316 |
| Item UOM | PK |
| Qty per sell | 50/PK |
| Material | Cellulose |
| Color | White |
| Country of Origin | China |
| Invoice Description | WASHCLOTH, DRY DISP 12X13" (50/PK 16PK/CS) |









