- ¼ Inch by 3 Inches
- White
- Sterile
“3M™ Coban™ Self-adherent Closure Cohesive Bandage, 4 Inch x 5 Yard” has been added to your cart. View cart
Wound Care, Wound Closure
dynarex® Secure Strip™ Adhesive Wound Closure Strip, ¼ by 3 Inches
$44.77
Skin Closure Strip Secure Strip™ 1/4 X 3 Inch Nonwoven Material Flexible Strip White
SKU: 811875_BX
Categories: Wound Care, Wound Closure
| Weight | 0.99 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.4 × 10.5 × 1.9 in |
| Brand or Series | Secure Strip™ |
| Manufacturer | Dynarex |
| MPN | 3523 |
| Item UOM | BX |
| Qty per sell | 50/BX |
| Material | Nonwoven Material |
| Color | White |
| Country of Origin | China |
| Invoice Description | CLOSURE, WOUND STRIP STR 1/4X3" (50PK/BX 4BX/CS) |









