- ½ Inch by 4 Inches
- White
- Sterile
“Cover-Roll® Stretch Nonwoven Polyester Dressing Retention Tape, 2 Inch x 10 Yard, White” has been added to your cart. View cart
Wound Care, Wound Closure
dynarex® Secure Strip™ Adhesive Wound Closure Strip, ½ by 4 Inches
$193.10
Skin Closure Strip Secure Strip™ 1/2 X 4 Inch Nonwoven Material Flexible Strip White
SKU: 811874_CS
Categories: Wound Care, Wound Closure
| Weight | 2.13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.6 × 6.5 × 2.3 in |
| Brand or Series | Secure Strip™ |
| Manufacturer | Dynarex |
| MPN | 3525 |
| Item UOM | CS |
| Qty per sell | 200/CS |
| Material | Nonwoven Material |
| Color | White |
| Country of Origin | China |
| Invoice Description | CLOSURE, WOUND STRIP STR 1/2X4" (6/PK 50PK/BX 4BX/CS) |









