- Non-stick pad for comfort and fluid absorption
- Ready to use protective dressing for minor cuts and abrasions
- Manufactured of strong, sheer, ventilated plastic, coated with a long-lasting adhesive
- Non-stick pad for comfort and fluid absorption
- Packaged in dispenser boxes for convenient handling
“McKesson Tan Adhesive Strip, 2 x 4 Inch” has been added to your cart. View cart
Adhesive Bandages, General Wound Care, Wound Care
dynarex® Tan Adhesive Strip, 2 x 4½ inch
$101.47
Adhesive Strip Dynarex 2 X 4-1/2 Inch Plastic Rectangle Tan Sterile
SKU: 681888_CS
Categories: Adhesive Bandages, General Wound Care, Wound Care
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.2 × 9.2 × 12.4 in |
| Brand or Series | Dynarex |
| Manufacturer | Dynarex |
| MPN | 3634 |
| Item UOM | CS |
| Qty per sell | 1200/CS |
| Material | Plastic |
| Color | Tan |
| Country of Origin | China |
| Invoice Description | BANDAGE, ADHSV PLAS 2"X4.5" XLG STR (50/BX 24BX/CS |






