- 1 Inch by 18 Inches rolls
- Elastic construction
- Tear resistant
I.V. Therapy, Tourniquets
dynarex® Tourniquet
$433.17
Tourniquet 18 Inch Length Synthetic Rubber
SKU: 885779_CS
Categories: I.V. Therapy, Tourniquets
| Weight | 34.75 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19.6 × 17 × 9 in |
| Manufacturer | Dynarex |
| MPN | 3139 |
| Item UOM | CS |
| Qty per sell | 2500/CS |
| Material | Synthetic Rubber |
| Color | Blue |
| Country of Origin | China |
| Invoice Description | TOURNIQUET 1X18" BLUE LTXFR |





