- These adult disposable pads are made of a soft, cloth-like fabric for enhanced user comfort
- The booster pads have strong adhesive strips to attach to disposable undergarments and remain secure
- The absorbent core draws wetness away from the body to keep you dry and reduces odors
- The unisex pads come individually wrapped for safety and discreet transport
Incontinence, Pads & Liners
First Quality Booster Pad, 3.5″ x 16″, Adult, Unisex, Disposable
$8.61
Booster Pad First Quality 3-1/2 X 16 Inch One Size Fits Most Adult Unisex Disposable
SKU: 1156320_BG
Categories: Incontinence, Pads & Liners
| Weight | 2.25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.75 × 4 × 8 in |
| Brand or Series | First Quality |
| Manufacturer | First Quality |
| MPN | 20001116 |
| Item UOM | BG |
| Qty per sell | 30/BG |
| Country of Origin | United States |
| Invoice Description | PAD, BOOSTER 3.5"X16" (30/BG 6BG/CS) |





