| Weight | 10.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19.93 × 12.19 × 12.38 in |
| Brand or Series | Halyard |
| Manufacturer | O&M Halyard Inc |
| MPN | 89821 |
| Item UOM | CS |
| Qty per sell | 25/CS |
| Material | Cotton / Polyester |
| Color | Blue / White |
| Country of Origin | China |
| Invoice Description | STOCKINETTE, IMPERVIOUS LG 12"X48" (25/CS) |
Cast Padding, Casting, Wound Care
Halyard Stockinette
$395.97
Stockinette Impervious Halyard 12 X 48 Inch Cotton / Polyester Sterile
SKU: 160090_CS
Categories: Cast Padding, Casting, Wound Care







