- 1-15/16 Inch opening
- Standard wear skin barrier, flat
- Without tape border
- Integrated filter
- Beige odor-barrier pouch film
“Premier™ One-Piece Drainable Transparent Colostomy Pouch, 12 Inch Length, 3/4 Inch Flange” has been added to your cart. View cart
Ostomy, Ostomy Accessories
Hollister SoftFlex Stoma Cap, 4 in.
$79.76
Filtered Stoma Cap Contour I™ Beige Odor-Barrier Pouch with SoftFlex, Barrier Opening 1-15/16 Inch, Cap Size 4 Inch
SKU: 335040_BX
Categories: Ostomy, Ostomy Accessories
| Weight | 0.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.6 × 6.55 × 2.6 in |
| Brand or Series | Contour I™ |
| Manufacturer | Hollister |
| MPN | 1796 |
| Item UOM | BX |
| Qty per sell | 30/BX |
| Country of Origin | Denmark |
| Invoice Description | STOMA CAP, W/BARRIER 1 15/16" (30/BX) |









