- Security and confidence assured with porous tape, integral deodorizing/venting filter
- Protects the stoma and is non adherent
- Convenient and lightweight
- Pre-sized skin barrier stoma opening, odor barrier film, integral gas filter, bathing/swimming allowable, tape border, transparent pouch
- Recommended for home use
“Sur-Fit Natura Two-Piece Urostomy Pouch, 2¾ Inch Flange, Drainable, 10 Inch Length” has been added to your cart. View cart
Ostomy, Ostomy Accessories
Hollister Stoma Cap
$61.85
Stoma Cap 3 Inch, 11 cm Stoma, Transparent, Porous Cloth, Pre Sized
SKU: 247641_BX
Categories: Ostomy, Ostomy Accessories
| Weight | 0.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.2 × 6.8 × 2.6 in |
| Manufacturer | Hollister |
| MPN | 3186 |
| Item UOM | BX |
| Qty per sell | 30/BX |
| Country of Origin | United States |
| Invoice Description | CAP STOMA W/FLTR&ADH 3" |





