- Kink-resistant extension tubing with connector
- Oval, 11/32-inch effective inside diameter
Urological, Urological Accessories
Hollister Urninary Leg Bag Extension Tubing
$34.00
Extension Tubing with Connector Hollister 18 Inch L, 11/32 Inch ID, Oval, Thermoplastic Elastomer, Kink Resistant
SKU: 544969_BX
Categories: Urological, Urological Accessories
| Weight | 1.44 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.6 × 10.55 × 6.15 in |
| Brand or Series | Hollister |
| Manufacturer | Hollister |
| MPN | 9345 |
| Item UOM | BX |
| Qty per sell | 10/BX |
| Country of Origin | China |
| Invoice Description | TUBING, EXTENSION LF NS 18" F/LEG BAG (10/BX) |





