- Ideal for handwashing to decrease bacteria on the skin
- Formulated with benzalkonium chloride
- Scented to keep you feeling fresh and confident
- Individually wrapped for single use
“Tranquility Personal Wipe, Soft Pack, Aloe/Vitamin E/Chamomile, Scented” has been added to your cart. View cart
Personal Care, Personal Wipes, Skin Care
Hygea® BZK Chloride Antiseptic Towelette, Individual Packet
$5.72
Sanitizing Skin Wipe Hygea® Individual Packet BZK (Benzalkonium Chloride) Scented 100 Count
SKU: 815095_BX
Categories: Personal Care, Personal Wipes, Skin Care
| Weight | 0.69 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.5 × 2.5 × 6.25 in |
| Brand or Series | Hygea® |
| Manufacturer | Professional Disposables |
| MPN | D35185 |
| Item UOM | BX |
| Qty per sell | 100/BX |
| Country of Origin | United States |
| Invoice Description | TOWELETTE, MOIST HYGEA BZK ANTISEPTIC 7X5" (100/BX) |









