- Gentle adhesive is safe for children’s delicate skin
- Stat Strip easy-opening wrapper simplifies application
“3M™ Medipore™ + Pad Soft Cloth Adhesive Dressing, 3½ x 8 Inch” has been added to your cart. View cart
Adhesive Bandages, General Wound Care, Wound Care
Looney Tunes™ Stat Strip® Adhesive Strip, ¾ x 3 Inch
$6.59
Adhesive Strip Looney Tunes™ Stat Strip® 3/4 X 3 Inch Plastic Rectangle Kid Design (Looney Tunes Wile Coyote / Roadrunner) Sterile
SKU: 278008_BX
Categories: Adhesive Bandages, General Wound Care, Wound Care
| Weight | 0.17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.4 × 2.7 × 4.1 in |
| Brand or Series | Looney Tunes™ Stat Strip® |
| Manufacturer | Dukal |
| MPN | 1076737 |
| Item UOM | BX |
| Qty per sell | 100/BX |
| Material | Plastic |
| Color | Kid Design (Looney Tunes Wile Coyote / Roadrunner) |
| Country of Origin | China |
| Invoice Description | BANDAGE, ADHSV STRIP RDRUN 3/ 4" (100/BX) DERSCI |















