- These McKesson 7 inch black plastic hair combs have a good grip and are easy to hold when styling wet or dry hair
- The wide comb teeth gently massage your scalp to bring healthy nutrients to your hair follicles
- The spacing of the teeth makes detangling easy
- Their high-quality plastic materials provide durability
- The small and lightweight design makes these black combs easy to carry around
“Chamosyn® Skin Protectant” has been added to your cart. View cart
Brushes, Combs & Caps, Hair Care, Personal Care
McKesson 7″ Black Plastic Hair Comb
$78.20
Plastic Comb McKesson 7 Inch Black Plastic
SKU: 472577_CS
Categories: Brushes, Combs & Caps, Hair Care, Personal Care
| Weight | 17.81 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20.5 × 7 × 7.8 in |
| Brand or Series | McKesson |
| Manufacturer | McKesson Brand |
| MPN | 16-C7 |
| Item UOM | CS |
| Qty per sell | 1440/CS |
| Material | Plastic |
| Color | Black |
| Country of Origin | China |
| Invoice Description | COMB, BLK LF 7" (36/BG 40BG/CS) |























