- Sterile
- Clear polyethylene for a variety of needs, including fluoroscopes, X-ray units, C-arms and cardiac catheter lab equipment
Drapes, Sheets & Covers, Lab & Scientific Supplies
McKesson Equipment Cover, 30 x 36 Inch
Equipment Cover McKesson 30 X 36 Inch Fluoroscopes, X-Ray Units, C-Arms and Cardiac Catheter Lab Equipment
SKU: 565778_BX
Categories: Drapes, Sheets & Covers, Lab & Scientific Supplies
| Weight | 2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.2 × 10.2 × 6 in |
| Brand or Series | McKesson |
| Manufacturer | McKesson Brand |
| MPN | 16-65 |
| Item UOM | BX |
| Qty per sell | 10/BX |
| Material | Polyethylene |
| Color | Clear |
| Country of Origin | China |
| Invoice Description | DRAPE, FLOUROSCOPE BAND BAG STR 36"X30" (10/BX) |





