- Disposable cold packs can help with instant pain relief from minor pain, swelling, sprains, minor burns, contusions, insect bites and toothaches
- Disposable
- Conforms to body contours to help relieve minor pain and swelling
- 4 x 6 inches
Cold, Health & Medicine, Hot & Cold Therapy
McKesson Instant Cold Pack, 4 x 6 Inch
$18.51
Instant Cold Pack McKesson General Purpose 4 X 6 Inch Plastic / Ammonium Nitrate / Water Disposable
SKU: 476730_CS
Categories: Cold, Health & Medicine, Hot & Cold Therapy
| Weight | 5.05 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.7 × 5.9 × 6.9 in |
| Brand or Series | McKesson |
| Manufacturer | McKesson Brand |
| MPN | 16-9701 |
| Item UOM | CS |
| Qty per sell | 24/CS |
| Material | Plastic / Ammonium Nitrate / Water |
| Country of Origin | China |
| Invoice Description | COMPRESS, COLD INST 4"X6" LF (24/CS) |































