- Absorbent, non-stick pad helps protect cuts and scrapes
- Flexible, breathable plastic delivers added comfort
- Fun-color bandages in neon colors
- Comes in a sterile individual package to help promote cleanliness
Adhesive Bandages, General Wound Care, Wound Care
McKesson Kids™ Neon Adhesive Strip, 3/4 x 3 Inch
$7.27
Adhesive Strip McKesson Kids™ 3/4 X 3 Inch Plastic Rectangle Neon Sterile
SKU: 1055592_BX
Categories: Adhesive Bandages, General Wound Care, Wound Care
| Weight | 0.19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.3 × 4 × 1.6 in |
| Brand or Series | McKesson Kids™ |
| Manufacturer | McKesson Brand |
| MPN | 16-4837 |
| Item UOM | BX |
| Qty per sell | 100/BX |
| Material | Plastic |
| Color | Neon |
| Country of Origin | China |
| Invoice Description | BANDAGE, ADHSV MCKID NEON STRIP 3/4"X3" (100/BX 24BX/CS) |































