- Scrim Reinforced – Sewn
- 45 X 76 Inch, 3XL, Blue
- Waist Belt
- 72 Inch Sweep
- Not made with natural rubber latex.
- Packaged: 25 Per Case
Apparel, Aprons, Bibs and Scrubs
McKesson Patient Exam Gown, 3X-Large
$80.83
Patient Exam Gown McKesson 3X-Large Blue Disposable
SKU: 479425_CS
Categories: Apparel, Aprons, Bibs and Scrubs
| Weight | 5.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.6 × 12.6 × 7.6 in |
| Brand or Series | McKesson |
| Manufacturer | McKesson Brand |
| MPN | 18-918158 |
| Item UOM | CS |
| Qty per sell | 25/CS |
| Material | 2-Ply Scrim |
| Color | Blue |
| Country of Origin | United States |
| Invoice Description | GOWN, EXAM 2PLY/SCRIM BLU 3XLG40"X44" (25/CS) |







