- 1.6 mil
- Biohazard symbol printed on bag
- Printed
- With exterior pouch
Clinical Laboratory, Specimen Collection, Specimen Collection and Transport Containers
McKesson Specimen Transport Bag with Document Pouch, 6 x 9 Inch
$0.17
Specimen Transport Bag with Document Pouch McKesson 6 X 9 Inch Adhesive Closure Biohazard Symbol NonSterile
SKU: 763805_EA
Categories: Clinical Laboratory, Specimen Collection, Specimen Collection and Transport Containers
| Weight | 0.01 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.5 × 6 × 0.05 in |
| Brand or Series | McKesson |
| Manufacturer | McKesson Brand |
| MPN | 03-3997 |
| Item UOM | EA |
| Qty per sell | 1/EA |
| Material | Polyethylene |
| Color | Transparent |
| Country of Origin | China |
| Invoice Description | BAG, SPCMN TRANSPT 6"X9" (1000/CS) MGM03 |
















