- Grip-lock closing provides convenience and reliability
- Ideal for collection, storage, and transport of personal items or pre-packaging of individual articles
- Ideal for hospitals, physician offices, and home care focused on organizational systems that assist in effective patient care
- Available in a variety of sizes for convenience and ease of use
- Clear, 2-mil polyethylene (LDPE) design features a durable surface to simplify the labeling process
Bags, Household
McKesson Zip Closure Bag
$186.54
Reclosable Bag McKesson 13 X 18 Inch Polyethylene Clear Zipper Closure
| Weight | 40.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.5 × 13 × 12 in |
| Brand or Series | McKesson |
| Manufacturer | McKesson Brand |
| MPN | 4570 |
| Item UOM | CS |
| Qty per sell | 1000/CS |
| Material | Polyethylene |
| Country of Origin | China |
| Invoice Description | BAG, ZIP CLR 13"X18" 2ML (100/PK 10PK/CS) |





