- Standard 10 Inch Natura + Urostomy Pouch with Soft Tap
- Transparent
- 1¾ Inch (45mm) flange
“ConvaTec® ActiveLife® Stoma Cap” has been added to your cart. View cart
Ostomy, Pouches
Natura® + Two-Piece Drainable Transparent Urostomy Pouch, 10 Inch Length, 1¾ Inch Flange
$67.90
Urostomy Pouch Natura® + Two-Piece System 10 Inch Length Drainable
| Weight | 0.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 8 × 3 in |
| Brand or Series | Natura® + |
| Manufacturer | Convatec |
| MPN | 413437 |
| Item UOM | BX |
| Qty per sell | 10/BX |
| Color | Transparent |
| Country of Origin | Dominican Republic |
| Invoice Description | POUCH, URO W/SOFT TOP TRANS 1 SDE CMFRT PANEL 1 3/4" (10/BX) |





