- Transparent 9 Inch urostomy pouch with tap
- 2¾ Inch (70mm) flange
- Color match: blue
- Tap has teardrop indicator; some available with attached cap
- Anti-reflux helps prevent urine backflow
- Belt tabs
“New Image CeraPlus Skin Barrier Pre-Cut Extended Wear” has been added to your cart. View cart
Ostomy, Pouches
New Image™ Two-Piece Urostomy Pouch, 9 Inch Length, 2¾ Inch Stoma
$41.35
Urostomy Pouch New Image™ Two-Piece System 9 Inch Length 2-3/4 Inch Stoma
| Weight | 0.66 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.3 × 6.8 × 2.3 in |
| Brand or Series | New Image™ |
| Manufacturer | Hollister |
| MPN | 18904 |
| Item UOM | BX |
| Qty per sell | 10/BX |
| Country of Origin | United States |
| Invoice Description | POUCH, URO NEW IMAGE 2PC TRANSPARENT 2-3/4" FLANGE (10/BX) |















