- Mayo stand covers are like slipcovers for furniture but their purpose is much more imperative: They help maintain sterility in the operating theater
- Folded with a standard telescopic fold
- 23 x 54 inches
Drapes, Sheets & Covers, Lab & Scientific Supplies
O&M Halyard Stand Cover, 23 x 54 Inch
$254.05
Stand Cover 23 X 54 Inch Mayo Stand
SKU: 141192_CS
Categories: Drapes, Sheets & Covers, Lab & Scientific Supplies
| Weight | 15.25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.6 × 12 × 12.2 in |
| Manufacturer | O&M Halyard Inc |
| MPN | 89601 |
| Item UOM | CS |
| Qty per sell | 54/CS |
| Material | Nonwoven Fabric |
| Country of Origin | Mexico |
| Invoice Description | COVER, MAYO STAND REINF 23"X54" (54/CS) |









