- Mayo stand covers are like slipcovers for furniture but their purpose is much more imperative: They help maintain sterility in the operating theater
- Folded with a standard telescopic fold
- Made of nonwoven material
- 30 x 57 inches
Drapes, Sheets & Covers, Lab & Scientific Supplies
O&M Halyard Stand Cover, 30 x 57 Inch
$4.65
Stand Cover 30 X 57 Inch Mayo Stand
SKU: 277826_EA
Categories: Drapes, Sheets & Covers, Lab & Scientific Supplies
| Weight | 0.33 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 12 × 1.61 in |
| Manufacturer | O&M Halyard Inc |
| MPN | 89602 |
| Item UOM | EA |
| Qty per sell | 1/EA |
| Material | Nonwoven Fabric |
| Country of Origin | Mexico |
| Invoice Description | COVER, MAYO STAND 30"X57" (44/CS) |









