- Pediatric pouch
- Flexible skin barrier
- Soft backing for comfort
- Odor-proof film
“ActiveLife® One-Piece Drainable Transparent Colostomy Pouch, 12 Inch Length, 1½ Inch Stoma” has been added to your cart. View cart
Ostomy, Pouches
One-Piece Closed End Transparent Colostomy Pouch, 5¾ Inch Length, 1/2 to 1½ Inch Stoma
$87.00
Colostomy Pouch One-Piece System 5-3/4 Inch Length 1/2 to 1-1/2 Inch Stoma Closed End Flat, Trim to Fit
| Weight | 0.76 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.2 × 5.5 × 2.9 in |
| Manufacturer | Coloplast |
| MPN | 2125 |
| Item UOM | BX |
| Qty per sell | 30/BX |
| Material | Plastic |
| Color | Transparent |
| Country of Origin | Hungary |
| Invoice Description | POUCH, ASSURA 1PC PED TRANSP 5" 10-35MM (30/BX) |







