- 6 Inches by 6¾ Inches
- Alcohol scent
- Opti-Cide® MAX cleans and disinfects hard, non-porous surfaces such as acrylic, metals (aluminum, brass, copper, stainless steel, chrome), glass, plastics (polycarbonate, polypropylene, polystyrene and polyvinylchloride (PVC)), Plexiglas®, and vinyl
- Opti-Cide® MAX kills hard-to-kill ESKAPE and ESKAPE MDRO organisms with a 1 minute kill time
“McKesson Exam Stool” has been added to your cart. View cart
Cleaners & Deodorizers, Household
Opti-Cide® Max Surface Disinfectant Cleaner Wipes
$15.35
Opti-Cide® Max Surface Disinfectant Cleaner Premoistened Alcohol Based Manual Pull Wipe 160 Count Canister Alcohol Scent NonSterile
SKU: 1100339_CT
Categories: Cleaners & Deodorizers, Household
| Weight | 1.96 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6 × 5 × 5 in |
| Brand or Series | Opti-Cide® Max |
| Manufacturer | Micro Scientific Industries |
| MPN | M60034 |
| Item UOM | CT |
| Qty per sell | 1/CT |
| Country of Origin | United States |
| Invoice Description | WIPE, DISINFECTANT OPTI-CIDE MAX 6"X6 3/4" (160/CT 12CT/CS) |









