- Pacific Blue Select™ facial tissue has two soft, thick and absorbent plies for thorough cleaning and skin comfort
- It makes an economical choice for public, high-traffic space
- An upward-facing box opening offers convenient one-at-a-time dispensing
- The tissue is eco-friendly and made from recycled and sustainable materials
- The color of the white facial tissues changes when the supply gets low to indicate when a replacement box is needed
“Lew Jan Textile White Bath Towel, 20 x 40 Inch” has been added to your cart. View cart
Facial Tissues, Textiles
Pacific Blue Select Facial Tissue, White, 7-15/16″ x 4-3/4″, 2-Ply
$1.13
Pacific Blue Select™ Facial Tissue White 7-15/16 X 4-3/4 X 2 Inch 100 Count
SKU: 375146_BX
Categories: Facial Tissues, Textiles
| Weight | 0.36 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.5 × 4.6 × 2 in |
| Brand or Series | Pacific Blue Select™ |
| Manufacturer | Georgia Pacific |
| MPN | 48100 |
| Item UOM | BX |
| Qty per sell | 100/BX |
| Color | White |
| Country of Origin | United States |
| Invoice Description | TISSUE, FACIAL 7.6"X9" 2PLY (30BX/CS) |











