- Omni-Odor Guard a dual action system to help prevent odors before they begin , 360° Breathable Zones™ keep you cool and comfortable by allowing air to circulate around the entire underwear and help prevent heat and moisture build up
- Dri-Fit™ cotton enhanced™ system to help keep skin dry and healthy by reducing friction
- Comfort-Shape Plus with gentle elastics that shape to your body for a more natural fit
“Attends® Classic Briefs, X-Large” has been added to your cart. View cart
Incontinence, Underwear
Prevail® Daily Underwear Maximum Absorbent Underwear, Extra Extra Large
$19.71
Male Adult Absorbent Underwear Prevail® Men’s Daily Underwear Pull On with Tear Away Seams 2X-Large Disposable Heavy Absorbency
SKU: 1131098_BG
Categories: Incontinence, Underwear
| Weight | 2.16 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 11 × 6 in |
| Brand or Series | Prevail® Men's Daily Underwear |
| Manufacturer | First Quality |
| MPN | PUM-517 |
| Item UOM | BG |
| Qty per sell | 14/BG |
| Color | White |
| Country of Origin | United States |
| Invoice Description | UNDERWEAR, PREVAIL MEN 2XLG 64"-80" (14EA/BG 4BG/CS) |
















