- Prevail® protective underwear for women is made of cloth-like material for enhanced comfort
- 360° zone that allows the air to circulate for improved breathability
- Prevail® underwear for women with Maxsorb™ gel technology absorbs wetness and locks it away from the body
- Omni Odor Guard® featuring dual action prevents odors before they happen
- The elastic leg openings and body shaping design provide a contour fit
- Extra extra large is for 64 to 80 inch waists/hips (whichever is larger)
“Seni® Super Heavy Absorbency Incontinence Brief, Regular” has been added to your cart. View cart
Incontinence, Underwear
Prevail® for Women Daily Absorbent Underwear, 2X-Large
$12.62
Female Adult Absorbent Underwear Prevail® For Women Daily Underwear Pull On with Tear Away Seams 2X-Large Disposable Heavy Absorbency
SKU: 1126187_BG
Categories: Incontinence, Underwear
| Weight | 2.25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 5.5 × 11 in |
| Brand or Series | Prevail® For Women Daily Underwear |
| Manufacturer | First Quality |
| MPN | PWC-517 |
| Item UOM | BG |
| Qty per sell | 14/BG |
| Color | Lavender |
| Country of Origin | United States |
| Invoice Description | UNDERWEAR, PREVAIL WOMEN 2X-LG64"-80" (14EA/BG 4BG/CS) |
















