- Prevail® protective underwear for women is made of cloth-like material for enhanced comfort
- It features a 360° zone that allows the air to circulate for improved breathability
- Prevail® underwear for women with Maxsorb™ gel technology absorbs wetness and locks it away from the body
- Omni Odor Guard® featuring dual action prevents odors before they happen
- The elastic leg openings and body shaping design provide a contour fit
- Medium sized underwear fits women with 28 to 40 inch waist and hip measurements
“Tranquility ThinLiner® Skin Fold Pad, 6 x 10 Inch” has been added to your cart. View cart
Incontinence, Underwear
Prevail® for Women Daily Maximum Absorbent Underwear, Medium
$50.47
Female Adult Absorbent Underwear Prevail® For Women Daily Underwear Pull On with Tear Away Seams Medium Disposable Heavy Absorbency
SKU: 889081_CS
Categories: Incontinence, Underwear
| Weight | 11.47 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.1 × 16.1 × 12.15 in |
| Brand or Series | Prevail® For Women Daily Underwear |
| Manufacturer | First Quality |
| MPN | PWC-512/1 |
| Item UOM | CS |
| Qty per sell | 80/CS |
| Color | Lavender |
| Country of Origin | United States |
| Invoice Description | UNDERWEAR, PREVAIL WOMEN 28"-40" MED (20/BG 4BG/CS) |































