- Lightweight aluminum protects injuries to fingertips and is ideal for use when total finger immobilization is required
- Small: 1½-inch length
“ProCare® Ankle Support, Extra Large” has been added to your cart. View cart
Braces and Supports, Wrist, Hand & Finger Supports
ProCare® Finger Splint, Small
$1.91
Finger Splint ProCare® Small Without Fastening Blue / Silver
SKU: 380410_EA
Categories: Braces and Supports, Wrist, Hand & Finger Supports
| Weight | 0.01 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.5 × 1 × 0.75 in |
| Brand or Series | ProCare® |
| Manufacturer | DJO |
| MPN | 79-71903 |
| Item UOM | EA |
| Qty per sell | 1/EA |
| Material | Aluminum / Foam |
| Color | Blue / Silver |
| Country of Origin | Mexico |
| Invoice Description | FINGER SPLINT, ALUM PADDED 1 1/2" (12/PK) |





